Ar jums reikia išmaniojo telefono

Keletą kartų rašiau apie išmaniuosius telefonus tai iki šiol komentaruose ir netgi e-paštu sulaukiu klausimų ar reikalingas išmanusis telefonas. Visiems kuriems jis reikalingas tokių klausimų ir neiškyla. Aš irgi nesiruošiu duoti vienareikšmio atsakymo, kadangi tokio tiesiog neegzistuoja. Todėl tik pateiksiu vieną paprastą pavyzdį, kai žmonės telefonu pagrinde naudojasi jo pirmine funkcija – skambinimu. Ir šiuo konkrečiu atveju sakykime norint perskambinti žmogui iš kurio sulaukėte paskutinio skambučio.

Su paprastu telefonu paspaudžiate skambinimo mygtuką du kartus ir jau skambinate paskutiniam su jumis bendravusiam pašnekovui.

Su išmaniuoju telefonu (šiuo atveju turiu omenyje telefonus su Android operacine sistema) pirmiausia teks paspausti bet kurį mygtuką, tada jums bus pasiūlyta atsirakinti telefoną. Tam dažniausiai reikia brūkštelėti per ekraną. Tada jau galite spausti skambinimo mygtuką jeigu toks išvis egzistuoja, o jeigu tokio mygtuko nėra tai teks paleisti dialer programėlę paspaudžiant ant ekrano ir pasirinkti call log. Bent jau man šį sąrašą rodo ten kur aš paskutinį kartą žiūrėjau. Jeigu nesilankiau ten keletą dienų, tai teks pavargti nuvažiuojant į patį viršų kur rasime paskutinius skambučius. Tam reikia keletą kartų brukštelėti per ekraną. Išvydus norimą kontaktą ir ant jo paspaudus išvysite visus skambučius iš jo ar jam ir išganytajį mygtuką Call. Tai beliks tik ant jo paspausti ir pagaliau jus jau skambinate paskutiniam pašnekovui.

Palieku jums patiems spręsti ar tikrai jums reikia išmaniojo telefono jeigu kitomis jo galimybėmis ir nesinaudosite. Man asmeniškai išmanieji telefonai, bent jau su Android OS yra košmaras norint naudotis juo tiesiog kaip telefonu. O kadangi paskutiniu metu tuo daugiausiai ir užsiimu tai jis mane pradeda užknisti. Nes žiemą norint brukštelti per ekraną taip, kad telefonas suprastu ką norėjote padaryti dažniausiai būną per šalta. O atšilus orams, neretai rankos būna prakaituotos ar tiesiog nešvarios ir visi veiksmai su ekranu dar didesnis galvos skausmas nei žiemos metu. Nors jeigu visiškai neprakaituojate ir niekada neišsitepate rankų tai neturėtų būti problema. Bet paprastiems žmonėms išmanusis telefonas nepatogus nei žiemą nei vasarą.

Galbūt mano požiūris būti kiek palankesnis, jeigu mobilusis internetas būtų labiau prieinamas ir nereikėtų sukti galvos kiek man kainuos pasitikrinti vieną ar kitą dokumentą. Kol mobiliojo interneto kainos primena mobiliojo ryšio kainas buvusias prieš 15 metų išmanusis telefonas man labiau galvos skausmas nei pagalbininkas. Pirmuosius mėnesius būdavo šaunu paskambinti į skype iš telefono ir tai nieko nekainuodavo jeigu naudodavau nemokamą wi-fi tinklą. Yra ir daugiau privalumų. Bet vėlgi kol normalus ryšys yra tik namie kur aš turiu pilnavertį kompiuterį, tol man išmanusis telefonas nelabai reikalingas. Greičiausiai pasikeisiu jį į paprastą jau artimiausiu metu. Jeigu aplinkybės nepasikeis.

75 mintys apie “Ar jums reikia išmaniojo telefono”

 1. dėl to aš ir galvoju, kad reikia nusipirkti dar ir paprastą telefoną su normaliais mygtukais. O su liečiamu ekranu pirkti tik tuomet, kai to tikrai reikia 😉 esmė, kad išmanusis nebūtinai su android, gali būti ir su daug mygtukų 😉

  1. Pas mane yra skambinimo mygtukas, bet tai esmės smarkiai nekeičia. Ir tai liečia tiek iOs tiek BadaOS. Procedūra gal kiek ir skiriasi nuo aprašytos, bet vis tiek velniškai nepatogu. Jeigu mobiliojo ryšio operatoriai nepakeis savo pozicijos dėl mobiliojo ryšio kainos, tai išmanieji telefonai greitai daugumai gali atsibosti ir prarasti savo populiarumą.

 2. Aš paskutiniu metu taip pat svarsčiau apie išmaniojo telefono pirkimą, bet ne kaip būtinybę, o kaip užgaidą, nes šiuo metu turiu samsung s5230 ir man jo pilnai užtenka (tik gal trūksta 3,5 mm lizdo ausinėms). Liečiamas ekranas turi daug privalumų. Telefoną turiu jau daugiau kaip metus laiko ir nei kiek nesubraižytas, „neišterlinu“. Labai patogu rašyti žinutes, nes pakanka vos paliesti ekraną ir nesigirti užknisantis plastmasinių mygtukų garsas kai greitai rašai sms. Gali paspausti būtent ten kur nori ir nereikia su rodyklytėm eiti link norimos sms ar pan. Didelis ekranas per visą korpusą taip pat daug patogiau. Beje mano s5230 tikriausiai tarpinis variantas tarp išmaniojo telefono ir paprasto spalvoto tel, nes turi standartinius skambinimo mygtukus :)

  1. Jeigu rašai daug sms ar e-laiškų ir panašiai tai tikiu, kad patogiau. Bet šiais laikais tokios pokalbių kainos, kad neįsivaizduoju, kodėl reikėtų rašyti žinutes. Aš jų parašau tik keletą per mėnesį. O kalbėti tenka nemažai. Ir va kartais surasti kokį kontaktą tai nejuokas. Gerai kad yra paieškos mygtukas kuri paspaudus atsiranda paieškos langas, bet klaviatūros automatinis rašybos taisymas kartais taip pataiso, kad eini trinti ir t.t. žodžiu tik gaišti laiką. Paprastam vidutinės klasės telefone užtenka surinkti 3 vardo ar pavardės raides ir jau dažniausiai matai kam nori skambinti. Tai užtrunka keletą sekundžių. Su išmaniuoju surasti kažkokį tai kontaktą užtrunka kur kas ilgiau. Jeigu turėčiau kelis tūkstančius kontaktų tai gal išmanusis ir būtų patogiau. kai kontaktų yra tik keletas šimtų tai paprastu telefonu randu ir prisiskambinu kur kas greičiau 😐

   1. Call log’e pirstu perbrauk per kontakta i desine – prades skambinti, perbrauk i kaire – atvers sms rasymo langa. Ieiti i kontakta ir spausti call – tikiu kad labai uzknisa, ypac jei daznai skambini.
    O siaip jei tik skambini ir nematai lieciamo ekrano privalumu – tikrai geriausias telefonas yra kokia nors paprasta ne symbian nokia.

    1. Problema tame, kad aš retai naudojuosi šia galimybe ir pastoviai užmirštu į kurią pusę skambinti ir į kurią rašyti. Tai man paprasčiau paspausti ant kontakto ir paspausti skambinimo mygtuką kuris yra mano telefone.
     O iš paprastų telefonų tai man geriausi vėlgi Samsung. Įpratau aš prie Samsung technikos ir telefonai irgi man kur kas patogesni nei Nokia :)

     1. Cha, būtent su Android draugas rodė, kaip patogu ieškoti kontakto! 😀 HTC Desire tas aparatas :) O ir dar viena gera išmaniųjų savybė – gali prisitaikyti būtent sau. Nesvarbu, ar tai symba, ar andriukas, ar ojojoifonas. Po truputį susirenki programas, nustatymus, nuorodas, susidėlioji ten, kur norisi, kur patogiau… Aš savojo netaikiau skambinimui – bet galima. Yra net kontaktų knygutės pakaitalų 😀
      Aš savo išmokiau blokuoti skambučius ir žinutes, o bei skaityti knygas. Na, dar navigacijų pora. Ir dar susidėliojau, kaip noriu. Ir dabar tas telefonas jau tikrai ne toks, kokį pirkau. Jis man daug patogesnis 😉
      Tam ir yra smartas, kad būtent sau prisitaikytum.

      1. Kontaktų ieškoti gal ir patogu jeigu jų baisiai daug. Bet paprašyk, kad jis parodytų, kaip perskambinti paskutiniam skambinusiajam kurio nėra užrašų knygutėje – manau nebeatrodys taip patogu 😀
       Dėl prisitaikymo, tai knygų telefone tikrai neskaitysiu, navigacija geriau kai tam skirtas prietaisas, o ne telefonas, nes tenka važiuojant ilgokai pašnekėti ir gali nebežinoti kur važiuoti poto kai įpranti prie važiavimo su navigacija. Blokuoti numerių man nėra poreikio. Žodžiu šiai dienai man paprastas telefonas būtų kur kas patogiau nei išmanusis 😐

       1. Tam reikalui gali instaliuotis „Call Log Widget“ programele. ir ant ekrano visada matysi paskutinius skambucius ir perskambinti galesi vienu paspaudimu.
        Nesu tikras kieno tai programa androido ar samsungo priedas prie androido, bet pas mane po miss call’o paspaudus bet koki mygtuka (kad pradetu sviesti ekranas) dar esant uzrakintam telefonui atsiranda puzle su uzrasu miss call. Tereikia ta puzles gabaliuka pertemti i akivaizdziai jai skirta vieta ir matai miss callo numerius. Telieka paspausti skambinti. Siuo budu sunaudojami 3 prisilietimai. O paprastam telefonui pries perskambinant atrakinti ji irgi reikia ir dazniausiai berods tai buna +2 paspaudimai.

        1. Tai, kad ta “Call Log Widget” mokama. Ir nors ji tekainuoja 2Lt, bet esmė nesikeičia – nori patogiai naudotis telefonu turi PIRKTI papildomas programėles. Tai gal geriau aš naudosiuosi paprastu telefonu :)
         Dėl praleistų skambučių, tai visiems Android rodo perspėjimą, ir tai neproblema. Bet jeigu skambutis nebuvo praleistas, ir sakykim per tarpą sulaukėte dar vieno skambučio ir reikia perskambinti prieš paskutiniam pašnekovui tai…

       2. Nesiūlau tau knygų skaityti telefone 😀
        Betgi juk neieškojai programos ar būdo nustatyti patį telefoną, kad būtent tau reikalinga funkcija būtų ten, kur reikia? 😀
        Spėju, jei reikėtų trijų skirtingo stiliaus „missed call’ų“ programų, ir kad jos būtų skirtingose ekrano vietose su skirtingomis užduotimis – juk įmanoma? 😉
        Išmanusis telefonas – tai kaip automobilis šalia traukinio. Traukinys veža geriau, bet su automobiliu pasieksi ten, kur nori. Tik vairuoti reikia pačiam 😀

        1. Kam man didelis ekranas, jeigu ant jo reikia laikyti praleistų skambučių sąrašą, kadangi kūrėjai nesugebėjo netgi šios funkcijos realizuoti padoriai? Galų gale visos programos ėda atmintį, lagina ir neretai netgi kainuoja pinigus. Kaip kažkas patarė naudoti kad ir tik 2Lt kainuojančią, bet mokamą programėlę. Aš manau, kad tai nesąmonė ir paprasčiau naudotis paprastu telefonu :)
         Aš tai manau, kad išmanusis telefonas tai marketologų išmislas kuris visgi visiškai nereikalingas. Suprantu, kad vieną gražią dieną paprastu telefonų nebeliks, bet aš jų ilgėsiuosi labiau, nei džiaugsiuosi savo moderniausiu išmaniuoju. Bent jau kol telefoną naudosiu pagal jo paskirtį.
         Beje tik dabar pagalvojau, kad nepaminėjau skambučių skaičiaus per dieną. Spėju, kad man oponuojantys skambina kur kas rečiau nei aš :)

         1. Che, skambučių skaičius – argumentas 😀
          Beje, skambyklės po kiek numerių laiko skambintų priimtų praleistų sąrašuose? Bene po 10? Čia, tipo, išeitis? 😀
          Vis tiek manau, kad darai loginę klaidą. Išmanusis nėra baigtinis produktas, tai tik bazė individualizavimui. Nors kartais tam ir prireikia laužimo o bei kitokių įrankėlių 😀
          Programėlės mokamos? Na, toks pasaulis, žmonės pinigais balsuoja už tai. Kas atsispirs ojojoifono pavyzdžiui? Beje, anas net multitaskingo neturėjo! Ot išmanusis 😀
          Bet va skambyklių budėjimo ar kalbėjimo laikas – čia tai neatremiama! :) Visi smartai verkia prieš nespalvotą noškę 😀

          1. Paskutinę Samsung kaip sakai skambyklę kurią turėjau laikė po 100 visų – daugiau nei pakankamai.
           Dabar vaizdžiai pabandysiu papasakoti kaip atrodo kai man kas nors paskambina besirandant kokios prekybcentrio vaisių skyriuje kur pastarieji velniai žino kuo apipurkšti ir sulaukiu skambučio, kad tuojau pat reikia kažkam kitam paskambinti:
           1. paspaudžiu bet kurį mygtuką, kad aktyvuotusi ekranas;
           2. perbraukiu per ekraną, kad jis atsirakintu. kadangi ką tik čiupinėjau vaisius, tai braukti tenka keletą kartų, kol pirštas neužstringa ir perbraukiu per visą ekraną.
           3. kadangi kitoje rankoje krepšelis tai viską atlieku viena ranka ir į dialer reikia pataikyti nykščiu. pasiseka sakykim ne visda iš pirmo karto ir galima pasileisti visai kokią nereikalingą programėlę arba papulti į jų sarašą ir tada tenka grįžti atgal;
           4. kai jau pasisekė papulti į dialer reikia reikia dar pataikyti į call log, kuris randasi pačiame ekrano viršuje – čia irgi linksmas uždavinys viską atliekant viena ranka;
           5. kai jau matau skambučių sarąšą tai jis rodomas toje vietoje kurią aš mačiau paskutinį kartą čia besilankydamas. Tai gali tekti keletą kartų brukštelėti per ekraną, kad patekti į viršų;
           6. pamačius išganytąjį numerį belieka ant jo paspausti ir sekančiame ekrane paspausti ant call.

           Visa procedūra gali užtrukti ilgiau nei 10 sekundžių. Tai nėra kažkoks kritiškas laiko tarpas, bet ne man. Aš buvau įpratęs atsiverti telefoną, paspausti skambinimo mygtuką ir paspausti ant numerio kuriam noriu paskambinti. Tai užtenka maksimum 2sekundes. Tada galima toliau rinktis vaisius ir kalbėtis. Naudojantis išmaniuoju telefonu stoviu sustabarėjęs, kad tik su ausim neišjungčiau pokalbio ar panašiai 😀
           Ir sakyk ką nori, bet mokėti už programėles norint skambinti telefonu kuris neretai kainuoja keletą tūkstančių litų tikrai kvaila. Velniop tokias naujoves 😐
           O štai būdėjimo laiko man pakanka. Jeigu ištempia visą dieną ar netgi kelias tai jau pakankamai. Vakare prieš miegą man nesunku ir kasdien pasikrauti. O štai problemos netgi bandant paskambinti tai jau problemos kurios užknisa…

   2. Patarčiau išsijungt tą automatinį taisymą (nebent tau jo tikrai reikia). Ir sau išjungiau ir mamai išjungiau, nes taiso automatiškai, o ne tada, kai to prašau :(

    1. Tai, kad dažniausiai visai nieko kai įpranti. Pavyzdžiui rašant žinutes ar tai SMS ar e-pašto arba į tą patį Twitter. Bet kartais kai pakeičia tai… 😀

 3. Šiaip ne tikišmanieji telefonai užrakina klaviatūrą. (kuria reikia atsirakinti paspaudus tam tikras kombinacijas).

  Ne visi išmanieji telefonai turi lietimui jautrų ekraną (mano Nokia E51 dar neturi :)

  Šiaip dabar svarstau galimybę atnaujinti savo momilų į ką nors su Android. Vienintelė problema, kurią matau – tai baterijos jų nelaiko. Kiek pigesnių telefonų aprašymus skaitau.. nei vienas neatlaiko savaitės net daug neskambinant.

  O jei aš dar linkęs pasiklausyti audio įrašų ir pasinaudoti juo kaip GPS… išvis tragedija.

  1. Jeigu naudoti atlenkiamus, tai nieko spausti nereikia – tiesiog atlenki ir naudojiesi.
   O kai įsigysi kokį Android telefoną tai suprasti koks tai džiaugsmas bandyti jį atsirakinti greitai. Ypač linkiu sėkmės pasiskambinti, kai atsitiko kokia nesėkmė ir nėra kada ir kur nusiplauti rankų, tam, kad pasinaudoti telefonu.
   Dėl baterijų, tai kai tokie ekranai ir tiek visokiausios aparatūros prijungta, tai kur jau čia svajoti apie savaitę laiko. Vidutiniškai skambinant man laiko iki 4 parų. Realiai sakykim 3 dienas. Tai pakankamai normaliai. Pradėjus naudotis GPS laikys pusdienį, jeigu ekrano ryškumas bus maksimalus. O vasarą be maksimalaus ryškumo su pigiu telefonu niekaip neišgyvensi.

 4. Šiaip man per savo androidą užtenka du kartus paspaust menu, kad atsirakintų ir du kartus žalią mygtuką, kad skambint paskutiniam rinktam kontaktui. Vienas dalykas man aišku nepatinka – tai greitis, kartais paleidus daug programų telefonas tiesiog užlagina ir atsistato po kokių 10-20 sekundžių, tai nemalonu, jei labai skubi, na ir kaip Dalius minėjo, tai baterija, krauti reikia kas dvi dienas, nors dažniausiai kasdien statau nakčiai.

  1. Gyveni žmogus ir mokaisi – kokiam čia telefonui užtenka paspausti meniu du kartus? Ir ar nebūna, kad meniu netyčia pasispaustu 2 kartus o paskui telefonas būdamas kišenėje sudalyvautu kokiam SMS pokalbyje? Nes man netyčia telefonas yra atsirakinęs kišenėje ir netgi sugebėjo išsiųsti SMS 😀
   Dėl to skambučio paskutiniam abonentui, tai kaip ne keista, paspaudus antrą kartą skambinimą, ne visada skambina paskutiniam pašnekovui. Reikėtu pasigilinti, nuo ko tai priklauso, bet tikrai ne visada. Todėl įpratau pats išsirinkti kaip aprašiau aukščiau.

   1. HTC Magic. Porą kartų netyčia paskambinęs buvo, kai kišenėje atsirakino, bet kažkokį įprotį išugdžiau – paspaust raudoną mygtuką, kad telefonas užsirakintų (prieš dedant į kišenę). Dabar šis veiksmas jau instinkto lygmeny 😀

    1. Na tai HTC vartotojai bent jau prisiskambinti gali, kad ir su purvinomis rankomis. Man tai padaryti be šansų :(

 5. man paskutnis skambutis pasiekiamas 3 paspaudimais, nelabai suprantu kame problema, pirkt prastesni telefona vien tam kad sutaupytum viena paspaudimą?

  mano androide pagrine naudojami:
  video pokalbiai (tango), wifi internetas (10GB/mėn), sinchronizacija su kalendorium(niekada nepraleisi susitikimų, ir nebereik ivedinet atskirai priminimus), kontaktais (pamirsti apie tai kad pametus telefona dings kontaktai), kompiuteryje esančiais failas (kartais tenka pasinaudot paskutine minute prireikusiasi failais-persiūsti epaštu/redaguoti/parodyti), gps vairavimui, gps bėgiojimui (virtualus coucheris),

  nekalbant apie fun features: Shazam, Foursquare, Fb, Googgles, Galerija cloude, Angry birds ir dar begale kitu.

  taip kad pirkt ne smarthphone kai turi galimybe nusipirkt išmanujį – are you serious? really?

  1. Nepriimkit visko taip tiesiogiai – aprašytas pavyzdys buvo pateiktas tik iliustracijai. Realios situacijos būna kur kas sudėtingesnės – reikia skambinti ne paskutiniam, o priešpaskutiniam pašnekovui, tada pokalbio metu prijungti dar ką nors iš neseniai skambinusių arba atsiliepti į kitą skambutį ir jį irgi prijungti prie pokalbio. Naudojantis paprastu telefonu tai daroma labai paprastai kelių mygtukų paspaudimu. Kai tuo tarpu naudojantis išmaniuoju telefonu, reikia pastoviai atsirakinti ekraną, tada išsikvietus paskutinių pokalbių sąrašą braukyti aukštyn žemyn per sąrašą ir t.t. Jau nekalbant apie tai, kad paskubėjus tęsti pokalbį su ausimi galima prispaudinėti tiek, kad… žodžiu tiesioginė skambučių funkcija išmaniusiuose telefonuose tikrai kur kas labiau komplikuota nei paprastame telefone.
   Dėl kitų privalumų, tai kalendoriaus sinchronizaciją turi ir patys pigiausi kelis šimtus litų kainuojantys telefonai. Failams apsikeisti naudoju USB raktą, kurį galima prijungti prie kiekvieno kompiuterio ir nereikia su savim tampytis telefono laido. Dėl GPS jau rašiau ankščiau – tam kur kas patogiau specializuotas prietaisas.
   FB ar Froussquare aš nesinaudoju ir manau šiomis paslaugomis naudojasi tik labai maža išmaniųjų telefonų savininkų dalis. Apie žaidimus išvis atskira kalba, bet kiek minučių esat žaidę žaidimus telefonu? Tai yra toks juokingas laiko tarpas, kad be šios funkcijos tikrai išsiverstumėte.
   Žodžiu kaip jau rašiau – jeigu žinote kaip juo naudotis ir jis jums reikalingas tai jėga – jums tikrai išmanusis telefonas bus geriau nei paprastas. Bet 95% ar netgi dar didesnei telefonų vartotojų daliai išmanieji visiškai nereikalingas įtaisas.

   1. Tiems paminėtiems 95% išmanusis telefonas yra įvaizdžio dalis. Dažniausiai.

    Beje, pažinojau žmogų, kuris nusipirko 1700Lt kainuojantį telefoną vien dėl to, kad per posėdžius galėtų ant stalo pasidėti.

    O dėl GPS… atskiras įtaisas gerai.. bet kai ans yra telefona dar geriau :). Yra buve.. kai kur nors reik greitai nuvaziuoti (neplanuotai) o GPS’as namie guli…

    1. Na GPS būna ir paprastesniuose telefonuose. Bent jau Google maps. Bet vėl viskas atsiremia į mobiliojo interneto kainas. Jeigu mobilusis ryšys būtų pigūs kaip ir pokalbiai, nebūtų ir šio įrašo :)

   2. galvos neguldyciau, bet duociau kad kokie 80 procentų žmonių turinčių išmaniuosius telefonus FB naudoja(telefone). Ir tai čia apie Lietuvą. „Užsienyje“ šis skaičius turbut labai priartejęs prie 100proc.

    1. Čia gal greičiau priklauso nuo draugų rato. Aš pažįstu… suskaičiavau apie 20 žmonių turinčių išmaniuosius telefonus. Anei vienas iš jų išvis neturi FB paskyros. Nors ne meluoju. dabar prisiminiau 3 iPhone šeimininkus kurie turi FB paskyras, bet kiek žinau niekada ten nesilankė su telefonu. Jiems tiek telefonas, tiek FB yra tik mados dalykas kurį turi visi. Realių skaičių tikrai neįsivaizduoju, bet vien jau pagal klausimus kurių sulaukiu komentaruose arba e-paštu drįstu spręsti, kad tas skaičius mažesnis nei 50%. Bent jau aktyvių FB vartotojų.

 6. Kam tos rožės , jei bulvės žydi?
  Aš, prieš pirkdamas naują „protingą“ geležėlę, pirmiausia primetu, kam ji man? Kokius uždavinius ruošiuosi jos pagalba spręsti? Ar tikrai ji tai sugeba, ar patogu naudoti?
  Deja, po šių klausimų dažnai atšoku ir perku naują žoliapjovę.

  1. Na ne visi žino ką gaus įsigiję išmanųjį telefoną. Tai va ir pasidalinau patirtimi, kad jeigu mobiliuoju internetu nežada naudotis, o skambinti tenka bent jau vidutiniškai, tai tikria neverta. Bent jau kol kas.

   1. Manau skambinimo ir šiaip kitos iškilusios problemos tėra įpročio reikalas. Jei moki naudotis išmaniuoju telefonu problemu neturi 😉

    1. Sakydamas įpročio reikalas ir mokėjimas naudotis išmaniuoju telefonu turite omenyje sugebėjimą visą laiką vaikščioti švariomis rankomis? Nes be įraše minėtų problemų yra ir tos apie kurias rašiau atsakydamas scaniaGTI ir begalė kitų.

     1. Sakydamas įpročiio reikalas, turėjau omenyje, kad tikriausiai esi pripratęs prie mygtuku, ir tau sunku naudotis liečiamu ekranu. Sakydamas Mokėjimas naudotis – turiu omenyje kad reikia gerai pažinti telefoną, žinoti visas funkcijas. :) Dėl interneto- sutinku, ir man jis šiek tiek perbrangus, bet tiek kiek aš naudojuosi internetu man pilnai užtenka wifi tiek namuose, tiek mieste :) Švarios rankos – jeigu tik norėsi, jeigu tik tau to reikės, visada rasi kur nusiplauti, nusivalyt. Juk galų gale, juk ir paprasto telefono su purvinom rankom neimčiau 😉 ( visa intrukciją kur rašei kaip tau sunku nueiti į call log, paprasčiausiai atrakini ir paspaudi skambinimo mygtuką :) )

      1. Nežinau, ką ten reikia pažinti kas susiję su skambinimu. Bet net jeigu sutikti su tamsta, kad reikia mokytis skambinti tai jau nesąmonė. Išmanusis telefonas turėtu padaryti skambinimą paprastesnį, o ne tiek komplikuotą, kad vos ne kursus reikia baigti norint juo naudotis 😀
       Apie purvinimų, tai nurodžiau konkretų pavyzdį – prekybos centras. Tai man viską mesti ir bėgti rankas plauti norint paskambinti, vaisių neliesti ar pirštines nešiotis? Bet kuriuo atveju išvada ta pati – su paprastu telefonu neiškyla jokių problemų. Turint išmanųjį tai jau galvos skausmas :)
       Dėl paprastumo, kad atrakini ir nueini į call log, tai vėlgi turbūt nė nesigilinai. Pavyzdžiui šiuo metu pas mane atidaryta naršyklė. Tai jau pavykus telefoną atrakinti pirmiausia reikia paspausti home ir tik tada skambinimo mygtukas padės papulti į call log. Tik neužmiršk, kad dauguma išmaniųjų ir to skambinimo mygtuko neturi ir reikia išsiversti su vienu fiziniu mygtuku. Žodžiu išmaniųjų telefonų gerbėjų net nesiruošiu įtikinti, kad tai komplikuotas reikalas. Šis įrašas skirtas žmonėms kurie savęs ir manęs klausia ar jiems reikia išmaniojo telefono su liečiamu ekranu. Tikiuosi padėsiu jiems apsispręsti kai jie perskaitys įrašą ir komentarus :)

 7. Ačiū už aktualią įdomiai pateiktą temą, kuri sukėlė nemenką diskusiją. Tai aukštos prabos ženklas.

  Norėčiau dar pridėti: nusipirkus „protingą“ geležėlę, reikia ne tik pritaikyti ją savo poreikiams, bet ir išmokti naudotis smartu automatiškai. Kaip moka naudotis specnazo karys savo kalašnikovu. Tada – viskas OK.

  1. Aha, o prie viso to dar reikia galėti sau leisti tokią prabangą kaip idealiai švarios rankos 😀
   Jeigu žinai kaip naudotis ir esi baltarankis tai visai nieko sau daiktas. Jeigu mobilusis internetas būtų už prieinamą kainą, tai manau nė šio įrašo nebūtų buvę. O kol kas tai, kad ir kaip gerai išmanytum išmanųjį telefoną tai tik brangus žaislas kuris karštą vasaros dieną sukelia problemų netgi operatyviai paskambinti :(

   1. Praeivi. labai gerai „sveikas“ parase.
    O as prytariu – jei esi murzus ir nemoki naudotis tuo „ismaniuoju“, tai tai jo ir nereik.
    Kas liecia mobyliojo interneto kainas, isvis nesuprantu tavo virksmo. 1 GB duomenu uz 12 lt – cia kazkas kosminio, kad operatoriams reiktu perziureti kainu politika???
    Na tu duodi…pirk Nokla 1611, dideli migtukai, pryma ir siuncia sms, gali tarnauti kaip ginklas.

    1. Na įrašas skirtas tiems kurie manęs klausia. Ir jeigu tamsta toks protingas ir niekada neprakaituojantis tai šaunu. Vidutinis tautietis manau visgi vasarą ir prakaituoja ir ledus valgo ir po viso to naudojimasis telefonu su jautriuoju ekranu praktiškai neįmanomas.
     Dėl 1GB už 12Lt, tai kiek ten pokalbių minutė kainuoja? Ar man kaip ir tamstelei reikėtu nekalbėti ir tik trumpąsias žinutes rašyti, kad įtilpčiau į tuos pačius keliolika litų kuriuos moku dabar ir už kuriuos šneku nesukdamas galvos? Deja prie to plano mobiliojo interneto kainos 0,5Lt už megabaitą. Arba 500Lt už 1GB. Tai sakai tikrai viskas nuostabu ir nieko nereikėtu keisti? 😀

     1. Nu naudojuosi „smartfonais“ jau geri 5 metai, pradzioja WinMo platforma, dabar Android. Galima sakiti – esu baltarankis, daznai plaunu rankas ir maudausi kasdien, be to stypriai taskausi dushe. Jei kasdien tenka mezti mesla ar kirsti myska – „smartfonas“ ne jums. Cia tas pats kaip nusypirkt nauja SL mersa ir stebetis kam jis reikalingas, nes su shudinais batais labai issytepa sviesus salonas.
      Kiekvienas daiktas turi savo paskirty ir kiekvienas zmogus renkasi kas jam reikalinga.
      Atsiprasau, o kuoke kaina uz interneta skaitai pakankamai realia? 2lt? Mano tel. saskaitos paskutinius kelis metus sviruoja tarp 500 ir 700 lt, tad man ir tie 12 lt uz kokibyska interneta atrodo juokingai mazai.

      1. Na klientams išleidžiantiems tokias sumas kaip tamsta minutė kainuoja apie 2ct. Tai tamsta per mėnesį prašnekate nuo 25 000 iki 35 000 minučių. Arba nuo 415 iki 585 valandų per mėnesį. Tai yra kažkur iki 20 valandų pokalbių kasdien. Miegui lieka tik 4 valandos. Komentaruose ryškiai jaučiasi miego trūkumas. Na arba proto jeigu visgi šnekate nedaugiau 4 valandų kasdien, nes tada pokalbio minutė jums kainuoja bene 10ct? Tikrai yra kuo girtis permokant už ryšį daugiau kaip keletą kartų. Tada nelabai apie ką ir yra toliau diskutuoti 😀

       1. Malonu, kad gavote progą bent pusvalandžiui pasijusti protingu :)) Gera, kai žmogus gerai jaučiasi. Deja, turiu jus nuliūdinti, visi jūsų skaičiavimai yra verti apvalaus nulio, jei nepasakyti stipriau. Aišku, vėlgi malonu, kad skaičiavote ir gaišote laiką.
        Taigi – naujiena jums: pokalbiai su užsieniu, BINGO! Ar tai tikrai jums naujiena? Atrodo, kad taip…
        Netgi EU jie vis dar kainuoja beveik 2 lt už minutę. Tad ačiū už dėmesį ir labos nakties, „smartfonų“ prieše :)

        1. Na tai toks protingas ir žinantis kaip naudotis šiuolaikinėmis technologijomis žmogus turėjo girdėti apie VoIP – tada minutė kainuoja ne litus, o centus ar netgi visai veltui 😀

         1. Diekui už yvertinima, bet kai reikia užtykrinto rišio susikalbėti su rymtais bachūriukais rymtomis temomis – Voip nenaudojamas.

          1. Nu tau, kaip prakaitotam traktorystui su meshlinais batais, tai paskambint draugieliui y Anglija tinka ir per Skype. Bet tu gal atsymerk ir apsidairik, yra ir kytokio ligio zmoniu.
           Dekui, baigiu diskusyja, unsubscribe channel :))

          2. Gaila, kad pavyzdžiui Google nežino, kad VoIP tinka tik mėšliniems traktoristams ir naudoja VoIP visam pasaulyje 😀
           Ne rimtai, dėkui kad nebesilankysit. Nes vaikai kurie greičiausiai net nėra čiupinėja išmaniojo telefono ir tik svajojantys apie tokį tikrai čia nepageidaujami 😀

     2. Naudojuosi tuo paciu androidu kaip ir taviskis (Samsung GT5500) jau kokie metai ir kazkaip nebuvo problemu nei vaisiu skyriuje nei prakaituotom rankom.
      Su purvinom rankom istepliojus mygtukus, jie gana sunkiai nusivalo, o per laika purvo prilenda netgi tarp mygtuku. Kai tuo tarpu lieciamas ekranas labai svariai nusivalo su bet kokiu skudureliu.
      Del dialerio ar call logo paleidimo spaudziant mygtukus virsuje, man asmeniskai buvo problemu kokias 2 savaites. Iphone is viso mygtukai praktiskai visada virsuje, o jis daug didesnis uz sita samsunga. Ir net prie to sugebejau priprasti…
      Del prakaitavimo taip pat jokiu problemu.. pats ekranas vandens nepraleidzia, o jei prakaito tiek kad upeliais bega, tada gal pries tai reiketu ranka nuvalyti kad ir i kelniu kalaske, nes kitu atveju atsiras problemu ne tik naudojantis telefonu.
      Siaip as manau kad pagrindine tavo problema – pripratime. Zmones pripranta prie vieno daikto, jis juos tenkina, ir po to nebenori mokytis naudotis kitokiais daiktais. Bet tai nereiskia kad jau tie kiti daiktai niekam nereikalingi vien del to kad tau sunku mygtuka paspausti virsuje ar aplamai priprasti naudotis touchscreenu 😉

      1. Sakai metai? Tai kad pirmą kartą apie Galaxy 550 pranešta praeitos vasaros viduryje, o pardavime pasirodė tik rugsėjį berods. Lietuvoje ir dar vėliau. Tai gal palaukim tamstelės įspūdžių po šios vasaros? Pavyzdžiui, kad ir dėl ekrano ryškumo tvieskiant saulei 😀

       1. Net susimeciau… gali buti kad rugseji samsungas buvo isigytas, bet tikrai dar buvo silta :) Siaip nera tie ismanieji tokie blogi.. Kai priprasi, po to bus sunku paziureti i paprasta nokia :) As pvz iki tol naudojausi nokia 6120 su symbianu. Ta nokia savo laiku laikiau pigesne E51 versija, t.y. beveik idealiu telefonu. Taciau paemus dabar i rankas man jis atrodo kaip praejusio amziaus technologija.. O naudojantis nokia Mapsais (kartais prireikia, nes nokia zemelapiai yra tik Nokia telefonuose), mano pirstai tiesiog nevalingai linksta link ekrano pastumti zemelapi pirstu.. bet deja ekranas ne touchscrenas…
        Del ryskumo nezinau, nemanau kad bus problemu, bet ekrano kokybe turbut niekaip su androidu nesusijusi :)

        1. Na aš irgi nesu užkietėjęs išmaniųjų telefonų priešas. Tiesiog labai dažnai sulaukiu klausimo ar išmanusis telefonas reikalingas. Tai va dabar visiems duodu nuoroda į šį įrašą ir tegul kiekvienas nusprendžia pats.
         Dėl ryškumo tai bent jau man yra problemų. Tiesa radau sprendimą ir penktadienį apie tai bus įrašas :)

 8. Tai vat ir aš, žaisdamas su smartu neradau nieko tokio, kad užsigeisti jo. Atvirkščiai – nepatinka, kad naudoti reikia jau dviem rankom, netelpa kišenėje.. Nebent, jei dau rašyti, tai gal su qwerty patogiau. O @paštas, naršymas, gps, knygų skaitymas ir kt. yra ir manajame. Manau eilinis išpūstas burbulas – tipo pirkit.

  1. Dviem rankom reikia naudotis tik pirmosiomis dienomis. Vėliau įpratus galima susitvarkyti ir su viena. Bet tik su sąlyga, kad rankos idealiai švarios ir oro temperatūra tinkama 😀

 9. Ir pagrindinis klausymas: galutiniame rezultate, ko negali padaryti padorus vidutinis telefonas priešpastatant smartui? Pas mane pvz. tik pdf, wma, pss failų neskaito. Bet manau, prie noro ir esant poreikiui, galima rasti kokią java programą.

  1. Priklauso nuo poreikių. Man tai nieko, bet aktyviems jaunuoliams besinaudojantiems socialiniais tinklais išmanusis tikras išganymas 😀

  1. O, kas sugrįžo – matau, kad ne tik neišmanote apie šiuolaikines technologijas, bet ir nesilaikote savo pažadų 😀

 10. Tai vat. O feisbukuose galima ir su paprasčiausiais telais pabūti.
  Norėtųsi išgirsti svarią, objektyvią, argumentuotą nuomonę už smartus. Nes, stebint jųjų naudotojus kolkas negaliu pasakyti „oho kaip patogiai naudojasi ir kokios reikalingos, patogios funkcijos (žemėlapių ir puslapių stumdymas pirštu į tai neįeina).

  1. Na yra įvairių socialinių tinklų. Pavyzdžiui naršyti Twitter su išmaniuoju telefonu be specialaus kliento tikrai nepatogu. Nepatogu ir FourSquare. Žodžiu jeigu tik kam nors jo reikia, tai šaunu. Šiuo įrašu tikrai nebandžiau paneigti ar sumenkinti išmaniųjų telefonų – tiesiog skirtingi žmonės turi skirtingus poreikius. Jeigu reikia tik telefono, tai išmaniojo reikia vengti kaip velnio. Jeigu reikia kur kas daugiau, tai be išmaniojo kaip be rankų :)

    1. Na rašiau gi jau – Foursquare. O taip pat nemokami pokalbiai per Skype ir netgi video pokalbiai. Shazam ar Soundhound muzikos tarnybos padedančios atpažinti dainas, Jau nekalbant apie pilnaverčia navigaciją. žodžiu tikrai yra žmonių kuriems išmanusis būtinas. Jums kaip matau tikrai ne. Tai tegul jus (o turbūt ir aš) pasiliekame su paprastais telefonais, o tiems kurie jis būtinas, ar bent jau patogus įrankis tegul naudojasi išmaniaisiais :)

     1. Sutinku, kad smartai daliai vartotojų (kaip dažnai pabrėžiama „ypač verslininkams“) patogūs ir reikalingi. Tad ir noriu pasidomėti kame pliusai. Tačiau iš tamstos paminėtų privalumų palaikyčiau pliusu voip pokalbius (nors reikėtų dar pasiskaičiuoti tokiems pokalbiams naudojamo trafiko kainą ir ekonominį efektą, nes gi nelakstysi ieškoti kaskart wifi prieigos). O tie „razvlikūchiniai“ tiknkvaraščiai, mano galva, nėra tokia svarbūs dalykai, kad vardan jų naudoti brangius įrenginius. Matyt dar nedaug praėjo laiko, kad galima būtų daryti rimtas išvadas. Lauksim atsiliepimų. :-)

      1. Jeigu skaitėte mano įrašą iki pabaigos, tai gal atkreipėte dėmesį į tai, kad atskirai pabrėžiau, kad išmanieji neišpopuliarės, kol neatpigs mobilusis internetas. Todėl VoIP kol kas apsimoka tik per nemokamus wi-fi. Bent jau kol ks tai tikrai nėra pilnavertė pokalbių alternatyva. Jeigu mobilusis internetas smarkiai atpigs tai aš tapsiu didžiausiu išmaniųjų telefonų šalininku :)

     2. Pritariu. Tačiau abejoju kad artimiausiu laiku mūsų operatoriai labai atpigintų internetą, nes tokiu atvejų mažėtų jų pajamos iš balso skambučių. Kita vertus, mūsuose operatorių tarpusavio kova leidžia manyti, kad galime laukti palankių sprendimų.

      1. Mano žiniomis operatoriai neturi pakankamai pajėgumų padaryti internetą prieinamą kiekvienam. Taip kaip TEO prireikė ne vienų metų, kol galėjo pasiūlyti 100Mb/s interneto ryšį su užsieniu, taip ir operatoriams reikia laiko. Ir kiek suprantu į 3 kartos ryšį nei vienas nesiruošia daug investuoti – jeigu kur pritrūksta, tai praplečia pajėgumus, bet mobiliojo interneto revoliucija įvyks ne ankščiau nei ateis 4 kartos ryšys. Todėl ir sakau, kad šiai dienai išmanieji telefonai vieniems yra prabangos aksesuaras, kitiems tiesiog žaisliukas, bet vidutiniam piliečiui visiškai bevertis įrenginys. Ir todėl mano pasirinkimas yra paprastas telefonas.
       Kas dėl skambučių, tai nemanau, kad prie dabartinių kainų, kai vidutinė minutės kaina Lietuvoje yra turbūt 4cnt, tai niekas masiškai nepuls naudotis Skype, net jeigu tai paliks pigiau. O štai į užsienį manau skambins daugelis. Ir operatoriai nuo to tik išloštu, nes pelnas yra iš įeinančių skambučių.
       Žodžiu laukiam naujienų dėl 4 kartos tinklų atnaujinimų ir tikėkimės, kad visi operatoriai prikaups pakankamai tam lėšų. jeigu kuris neprikaups tai taps autsaideriu :)

       1. na pasiskaitinejau komentarus ir palaikau praeivio logiskai isreikstas mintis. Daugelis nesupranta esmes o gal ir nenori suprasti, bet praeivis nera nusistates pries protingas plastikines dezutes. Tai tik diskusija ar verta pirkti daikta, kuriame daugelis funkciju bus nenaudojamos ir t.t. Siuo metu, tai mados reikalas ir daugelis perka tik del to. As taip pat buvau uzsideges ant tu protinguoliu, bet truputi atsivesinau nuo tokiu minciu ir manau, kad tokia, kaip nokia C3 mane visai tenkintu… zinutes rasyti patogu, paskambinti galima o ir baterija labai istverminga. Visas kitas funkcijas atlieka PC , plansete ar GPS. Na, bet kiekvienas zmogus renkasi tai, ko jam reikia. Gero pasirinkimo visiems!

        1. Berods niekada nesu dėkojęs komentatoriui, bet pačiam padėkosiu – kartais atrodo, kad bendrauju su siena, nes retas kuris bando išgirsti ką bandau pasakyti 😀

 11. Nesamone cia parase su tuo skambinimu su paprastu telefonu irgi gal reikia atrakint klaviatura o cia parase kad tik du kartus papaust skambinimo mygtukas ir viskas tai jai telefonas neuzrakintas tai taip bet jai uzrakintas tai reik atrakint tai tas pats ir su ismaniuoji tik cia spicialiai taip parase kad tik ismanieji taptu tipo blogesni

  1. Na man asmeniškai su paprastu telefonu paskambinti gaunasi kur kas greičiau nesvarbu žiema ar vasara, mano rankos tepaluotos ar prakaituotos. Su išmaniaisiais tai galvos skausmas, o ne patogumas. Bet šarkoms mėgstančioms blizgučius aišku visada atrodys kitaip ir netgi vyriška pideraskė už tris štukes litų yra patogiau nei paprasta piniginė 😀

  1. Jeigu telefonas su Android operacine sistema, tai iš Android Market. Tai tokia programėlė su žalios spalvos ikona kurioje pavaizduotas berods portfelis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *